Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie żyje 83-latek przygnieciony przez ciągnik

Data publikacji 05.07.2018

W związku z trwającym sezonem prac polowych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do tragedii, tak jak to miało miejsce w Walewicach w gminie Zelów. 83-latek, został przygnieciony przez ciągnik rolniczy do drewnianej belki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Zwłoki mieszkańca gminy Zelów ujawnił sąsiad, który 4 lipca 2018 roku około godz. 15.00 przyszedł do niego na posesję. W trakcie obchodu gospodarstwa, w stodole, zauważył przygniecionego do drewnianego słupa 83-latka, który nie dawał żadnych oznak życia. O zdarzeniu natychmiast powiadomił policję i pogotowie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, odpalony, nie zabezpieczony hamulcem ciągnik, najprawdopodobniej stoczył się w momencie, kiedy mężczyzna przechodził, przygniatając go kołem do drewnianej belki. Do zdarzenia mogło dojść między 3, a 4 lipca 2018 roku.

Prace polowe w pełni, pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obsługa maszyn, a także obecność dzieci w ich pobliżu może być niebezpieczna. Policjanci apelują do kierowców maszyn rolniczych o zwiększoną ostrożność, a do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci. Bądźmy przezorni i przewidujący, aby nie dochodziło do tego typu wypadków.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony