Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Zakończono śledztwo w sprawie poznańskiego ortopedy

Data publikacji 05.07.2018

Poznańscy policjanci zakończyli śledztwo w sprawie ortopedy, który przyjmował łapówki za przyspieszenie operacji. Materiał dowodowy został przekazany do prokuratury z wnioskiem o akt oskarżenia. Nieuczciwemu lekarzowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Niebawem do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko kierownikowi jednej z poznańskich klinik ortopedycznych. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zakończyli właśnie śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za przyspieszenie operacji ortopedycznych. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zebrali materiały dowodowe, które były podstawą do ogłoszenia nieuczciwemu lekarzowi 29 zarzutów.

Cała sprawa zaczęła się w 2017 roku. Policjanci w wyniku działań operacyjnych dowiedzieli się, że w jednym z poznańskich szpitali nieuczciwy lekarz przyjmuje od pacjentów pieniądze za wykonanie operacji poza kolejnością. O swoich ustaleniach poinformowali Prokuraturę Okręgową w Poznaniu. Zostało wszczęte śledztwo i powierzone policjantom poznańskiego PG.

Policjanci zajmujący się sprawą zakończyli proces zbierania materiału dowodowego. Przekazali sprawę do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu z wnioskiem o sporządzenie aktu  oskarżenia.

Za przestępstwa o charakterze korupcyjnym nieuczciwemu lekarzowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Andrzej Borowiak

Powrót na górę strony