Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagranie ze „skoku” na bankomat w Częstochowie

Data publikacji 05.07.2018

Zatrzymani przez częstochowską i katowicką policję mężczyźni, podejrzani o usiłowanie włamania do bankomatu, dokładnie zaplanowali swój „skok”. W tym celu ukradli samochód dostawczy, którym staranowali drzwi oraz odwrócili kamery wokół sklepu. Poniżej prezentujemy nagranie z monitoringu, na którym widać jednego z przestępców.

Kilka dni temu informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w Częstochowie w nocy z 26 na 27 czerwca. Kryminalni z częstochowskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali wtedy trzech mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu oraz kradzież samochodu.

Pozytywny efekt działań śledczych poprzedzony był ogromem pracy, skrupulatnym przygotowaniem i wzorową współpracą policjantów z częstochowskiej i katowickiej jednostki. Stróże prawa musieli się bowiem liczyć z tym, że przestępcy mają za sobą kryminalną przeszłość i mogą być uzbrojeni. Na miejsce przyjechali antyterroryści, którzy od początku do końca brali udział w działaniach.

Przy jednym z zatrzymanych oraz w skradzionym aucie, którym staranowane zostały drzwi, policjanci znaleźli narzędzia, służące do włamań, w tym stalowe linki. Sprawcy zamierzali nimi najprawdopodobniej wyrwać bankomat z podłoża. Zabezpieczony został też tak zwany łamak do pokonania zabezpieczenia stacyjki samochodowej. Śledczy dysponują również nagraniem z monitoringu, na którym widać między innymi, jak jeden z mężczyzn odwraca kamerę zamontowaną na ścianie sklepu.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty usiłowania włamania do bankomatu oraz kradzieży samochodu, użytego przez nich do tego przestępstwa. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP Katowicach / kp)

 

  • zdjęcia włamywaczy z monitoringu
  • zdjęcia włamywaczy z monitoringu
  • zdjęcia włamywaczy z monitoringu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.97 MB)

Powrót na górę strony