Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie sprzedawali olej opałowy

Data publikacji 12.04.2006

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami ze Zgierza zatrzymali siedem osób związanych z nielegalnym procederem przy sprzedaży oleju opałowego.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń zgierska firma w okresie od września 2005 roku do stycznia 2006 roku przedstawiając ponad 900 sfałszowanych oświadczeń rzekomych klientów (często były to dane personalne zupełnie przypadkowe nieistniejących osób) potwierdzających zakup oleju opałowego w celach grzewczych, uszczupliła należności podatkowe z tytułu akcyzy na łączną kwotę ponad 4,5 mln złotych.

W ten sposób blisko 3,9 miliona litrów oleju opałowego trafiło najprawdopodobniej do stacji paliw gdzie sprzedawane było jako olej napędowy. Wśród zatrzymanych mężczyzn w wieku od 24 do 53 lat są głównie współwłaściciele i udziałowcy firmy.

W ramach zajęcia mienia zabezpieczono gotówkę oraz trzy samochody ciężarowe łącznej wartości około 250 tys. złotych. Trwa ustalanie pozostałych osób współdziałających z zatrzymaną już siódemką. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoby zarządzające spółką po sfałszowaniu oświadczeń sprzedaży oleju opałowego a następnie wprowadzeniu w błąd organów podatkowych co do sposobu zużycia oleju opałowego wyłudziły na szkodę skarbu Państwa podatek akcyzowy, opłatę paliwową, podatek VAT na wielka skalę.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony