Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczają „Open’er Festiwal 2018”

W policjanci z Gdyni zabezpieczają „Open’er Festiwal 2018”. Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu odbywającego się na terenie Gdynia i Kosakowa każdego dnia jego trwania czuwają policjanci.

W dniach od 4 do 7 lipca br. na terenie Gdyni i Kosakowa odbywa się szesnasty festiwal Open’er 2018. Z informacji przekazanych przez organizatora imprezy wynika, że każdego dnia w imprezie uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy widzów. Impreza z największą liczbą uczestników ma się odbyć w czwartek (5 lipca) i ma w niej wziąć udział 70 tys. osób. Nad ich bezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni każdego dnia czuwają gdyńscy policjanci.

Tegoroczna edycja festiwali podobnie jak jej poprzednie edycje cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów muzyki z całej Polski i nie tylko. W czasie jej trwania wzmocnione siły policji są kierowane przede wszystkim w rejony przyległe do miejsca imprezy oraz w rejony przemieszczania się jej uczestników. Szczególnym nadzorem objęto również dworzec Główny PKP w Gdyni gdzie codziennie przyjeżdżają tysiące uczestników imprezy. Policjanci kierują ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach umożliwiając zmotoryzowanym jak najsprawniejsze poruszanie się po Gdyni.

W trakcie zabezpieczenia imprezy policjanci pełnią wspólne służby z innymi formacjami między innymi ze Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską.

(KWP w Gdańsku / Kp)

 

  • policjanci podczas zabezpieczenia
  • policjanci podczas zabezpieczenia
  • policjanci podczas zabezpieczenia
  • policjanci podczas zabezpieczenia
Powrót na górę strony