Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 58-latka, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci z Radzynia Podlaskiego uratowali życie mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Kobieta dzwoniąc na telefon alarmowy powiadomiła, że jej mąż poszedł do stodoły i chce ze sobą skończyć. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjanci w samą porę zerwali sznur z szyi desperata. Mężczyzna był nietrzeźwy. Innego mężczyznę, który również chciał targnąć się na swoje życie, uratowali z klei funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie. Dzięki mundurowym mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj około godz. 19:00 oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że 58 -letni mężczyzna wyszedł z domu do stodoły mówiąc swojej żonie, że chce popełnić samobójstwo.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo -Interwencyjnego: sierż. szt. Łukasz Niewęgłowski oraz sierż. szt. Paweł Wierzchowski potwierdzili przekazaną informacje. Weszli do stodoły, gdzie zobaczyli mężczyznę stojącego na drabinie. Miał na szyi założoną pętlą ze sznura przymocowanego do belki dachu stodoły.

Kiedy policjanci zbliżyli się do drabiny, 58-latek zaczął zaciskać sznur na szyi i wykrzykiwać, że skoczy. Funkcjonariusze wykorzystując taktykę w patrolu nawiązali dialog z desperatem, a następnie wykorzystując warunki, jeden z policjantów błyskawicznie wskoczył na drabinę i zerwał sznur z szyi mężczyzny.

58-latek w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu przez lekarzy został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

***

W minioną środę, 04.07.2018 r., po 22:00, dyżurny komendy powiatowej w Wąbrzeźnie otrzymał informację o tym, że 62-letni mieszkaniec powiatu wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Natychmiast wysłał tam policjantów, którzy po krótkiej penetracji terenu znaleźli wiszącego już mężczyznę. 62-latek był nieprzytomny, ale oddychał. Sierż. szt. Patryk Godlewski i sierż. szt. Damian Gałaś natychmiast go odcięli i udzielili pierwszej pomocy. Dzięki policjantom mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Lublinie / KWP w Bydgoszczy/ kp / mw)

 

Powrót na górę strony