Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci z Bełżyc prowadzili akcję poszukiwawczą za zaginionym 26-latkiem, który oddalił się z domu pomocy społecznej. Zaginiony cały i zdrowy został odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie Dworca PKP w Łukowie. Zambrowscy policjanci, wspólnie ze strażakami, poszukiwali 96-latka, który niespodziewanie wyszedł z domu w jednej z miejscowości na terenie gminy Kołaki Kościelne. Dzięki natychmiastowym działaniom mundurowych mężczyzna został odnaleziony i po zbadaniu przez lekarza przekazany pod opiekę najbliższym.

Wczoraj, 05.07.br., około godz. 10:00, 26-letni podopieczny domu pomocy społecznej, który ma ograniczoną zdolność do samodzielnej egzystencji oddalił się z placówki. Zaniepokojeni opiekunowie powiadomili policję. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy podjęli akcję poszukiwawczą. Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach ogłosił alarm dla podległych policjantów.

Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Późnym wieczorem funkcjonariusze odnaleźli zaginionego 26-latka. Mężczyzna znajdował się na terenie Dworca PKP w Łukowie. Cały i zdrowy wrócił do ośrodka.

***

Dziś, 06.07.br., po godzinie 7.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie został powiadomiony przez rodzinę o zaginięciu 96-latka. Mężczyzna miał wyjść z domu we wczesnych godzinach rannych i oddalić się w nieznanym kierunku. Nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Policjanci natychmiast przystąpili do działań. W poszukiwaniach wzięło udział łącznie 10 policjantów, w tym przewodnik psa służbowego, który przybył z Białegostoku. Do akcji włączyli się również strażacy.  

Już po trzech godzinach działań policjantów zaginiony 96-latek był bezpieczny. Zambrowscy policjanci ruchu drogowego, patrolując teren gminy wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, zauważyli na polu z kukurydzą leżącego mężczyznę, któremu natychmiast udzieli pierwszej pomocy do czasu przyjazdu ratowników z Państwowej Straży Pożarnej i wezwali karetkę pogotowia. Po przeprowadzonym badaniu 96-latek został przekazany pod opiekę rodzinie. 

(KWP w Lublinie / KWP w Białymstoku/ kp/ mw)

 

  • napis policja
  • KWP w Białymstoku

Powrót na górę strony
Polska Policja