Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Wrocławscy policjanci w jednym z bloków na terenie miasta ujawnili plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu m.in. 122 doniczki z roślinami, blisko 2 tys. porcji amfetaminy, woreczki foliowe i wagę elektroniczną. Policjanci zatrzymali także kobietę i dwóch mężczyzn, którzy przebywali na miejscu w czasie realizowanych czynności. Cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających, a wobec dwóch z nich zastosowano już tymczasowe areszty. Podejrzanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie stolicy Dolnego Śląska ma się znajdować plantacja marihuany. W związku z tym funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić podejrzane miejsce.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu weszli do mieszkania i w łazience znaleźli 122 doniczki z roślinami konopi, a także blisko 2 tysiące porcji amfetaminy, woreczki foliowe, susz roślinny, woreczek z białym krystalicznym proszkiem, wagę elektroniczną oraz gotówkę. W lokalu przebywały 3 osoby, dwóch mężczyzn w wieku 31 lat oraz 32-letnia kobieta. Cała trójka została przez policjantów zatrzymana.

Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Dwie z zatrzymanych osób zostały decyzją sądu tymczasowo aresztowane.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • sadzonki konopi
Powrót na górę strony