Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 09.07.2018

Brodniccy policjanci sierż. szt. Kamil Mączkowski i st. sierż. Paweł Sadowski bez chwili namysłu odcięli linę, na której 30-letni brodniczanin usiłował popełnić samobójstwo. Policjanci reanimowali mężczyznę do czasu przybycia załogi pogotowia. Brodniczanin trafił do szpitala.

Wczoraj, 08.07.br., krótko przed 23.00, brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji przy ul. Przykop w Brodnicy. Na miejsce pojechali sierż. szt. Kamil Mączkowski i st. sierż. Paweł Sadowski. Funkcjonariusze zastali tam mężczyzną, który oświadczył im, że jego kolega pobiegł prawdopodobnie do lasku oddalonego kilkaset metrów, krzycząc, że się zabije. Policjanci ruszyli więc we wskazanym kierunku.

Po odgłosach, jakie dochodziły z lasku, funkcjonariusze dotarli do wiszącego już mężczyzny. Niestety nie dawał oznak życia. Policjanci odcięli linę, położyli 30-latka na ziemi i rozpoczęli reanimację, którą prowadzili do czasu przyjazdu zaalarmowanego przez nich pogotowia. Brodniczanin trafił do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji kolegi mężczyzny, opanowaniu i profesjonalnemu podejściu policjantów, udało się uratować ludzkie życie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony