Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policyjnej eskorcie użądlony przez osy szybko i bezpiecznie dotarł do szpitala

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z chełmskiej drogówki pomogli potrzebującemu pomocy 27-latkowi szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala. Mężczyzna chwilę wcześniej został użądlony przez osy i wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy. Ponieważ liczył się czas, policjanci podjęli eskortę przez chełmskie ulice. Dzięki udzielonej pomocy, już po kilku minutach trafił on pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w późne piątkowe popołudnie. Do patrolu ruchu drogowego patrolującego chełmskie ulice podjechał samochodem mężczyzna. Poprosił mundurowych o pilną pomoc. Z tego co przekazywał, został przed chwilą użądlony przez osy i musi jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Faktycznie, mężczyzna posiadał widoczne użądlenia i opuchlizna przybierała na sile, tak więc liczył się czas, by została mu w porę udzielona fachowa pomoc lekarska.

Sierż. szt. Krzysztof Kowalczyk oraz st. sierż. Agata Pietrzak podjęli decyzję o eskorcie informując o tym fakcie dyżurnego. Następnie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez ponad 5 kilometrów zapewnili 27-latkowi bezpieczny przejazd do chełmskiego szpitala.

Dzięki udzielonej pomocy, już po kilku minutach 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony