Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wnuczkowi” oszuści zatrzymani

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach, przy wsparciu kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej. 32-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego oraz 23-latek z Nowej Kuźnicy oszukali metodą „na wnuczka” 80-letnią częstochowiankę. Policjanci odzyskali całe wyłudzone 25 tys. zł.

80-letnia mieszkanka Częstochowy została telefonicznie powiadomiona, że jej wnuczek miał wypadek. Aby uniknąć więzienia, konieczne było zapłacenie 25 tys. zł. Kobieta zgodziła się przekazać taką kwotę kurierowi, który wkrótce przyjechał po odbiór gotówki. Cała historia została oczywiście zmyślona przez oszustów.

Gdy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy wojewódzkiej dowiedzieli się o tym, szybko ustalili, kim mogą być sprawcy. Z pomocą kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali w tym mieście 23-letniego mieszkańca Nowej Kuźnicy. W Piotrkowie w ręce stróżów prawa wpadł natomiast jego wspólnik - 32-letni mieszkaniec tego miasta. Policjanci odzyskali również całe 25 tys. zł wyłudzone od 80-latki. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • odzyskane pieniądze
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.97 MB)

Powrót na górę strony