Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki towarów nie trafią na rynek

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z wydziału zwalczającego cyberprzestępczość z KWP w Katowicach oraz przestępczość gospodarczą z Mikołowa, zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Przedstawiciel producenta wartość strat oszacował na sumę ponad 100 tys. zł. Właścicielowi podrobionego towaru może grozić do 2 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zwalczającego cyberprzestępczość katowickiej komendy wojewódzkiej ustalili, że jeden z mieszkańców Mikołowa, za pośrednictwem portalu internetowego, wprowadza do obrotu odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci z Katowic, wspólnie ze stróżami prawa zwalczającymi przestępczość gospodarczą z mikołowskiej komendy, zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży i obuwia z podrobionymi znakami renomowanych światowych marek. Przedstawiciel producentów wartość strat oszacował na kwotę ponad 100 tys. zł.

34-letni mikołowianin przyznał się do zarzucanych mu czynów i odpowie teraz za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • podrobione towary
  • podrobione towary
  • podrobione towary
Powrót na górę strony