Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant na podium zawodów sportowych

XXVIII Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2018 to impreza, podczas której zawodnicy mierzą się z trudną, 15-kilometrową trasą. Zapadający się piasek, silny morski wiatr i palące słońce – to główne trudności tegorocznego biegu. W zawodach wziął również wrocławski policjant i uzyskał bardzo dobry czas. Asp. szt. Paweł Jankowski zajął 3 miejsce w klasyfikacji reprezentantów służb RP.

Zawody w Jarosławcu należą do jednych z najstarszych biegów na Pomorzu. W tym roku odbyła się już XXVIII edycja Międzynarodowego Biegu po Plaży Jarosławiec 2018.Uczestniczyło w niej ponad 1200 zawodników. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy z Ukrainy, Czech, Rosji, Australii, Niemiec, Litwy, Kenii, Irlandii i Norwegii.

Na linii startu stanął również policjant Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - asp. szt. Paweł Jankowski. Reprezentant wrocławskiej Policji dystans 15 kilometrów pokonał w bardzo dobrym czasie, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce w klasyfikacji reprezentantów służb RP. Należy tu zaznaczyć, że bieg odbywał się wzdłuż plaży. Zawodnicy musieli walczyć nie tylko z zapadającym się pod ich ciężarem piaskiem, ale też z wiejącym od strony morza wiatrem i palącym słońcem.

Organizatorzy przygotowali na trasie biegu również odcinki kamieniste i leśne. Na szczęście wszystkie trudy zawodów można było tuż po zakończonym biegu, choć na chwilę ukoić w zimnych wodach Bałtyku. Zawody składały się z biegu głównego oraz biegów towarzyszących.

Wrocławski policjant trenuje biegi od 7 lat. Z powodzeniem startuje w krajowych oraz międzynarodowych zawodach.

Asp. szt. Paweł Jankowski jest doświadczonym funkcjonariuszem z blisko 20-letnim stażem służby. Niejednokrotnie zdobywał już medale w zawodach sportowych reprezentując Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, w tym również na arenie międzynarodowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Wrocławski policjant na podium zawodów sportowych
  • Wrocławski policjant na podium zawodów sportowych
Powrót na górę strony