Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego uratowano życie mężczyzny

Data publikacji 10.07.2018

Ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest priorytetem w działaniach służb mundurowych. Dwaj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie dali przykład takiego zachowania. Po otrzymaniu informacji od zrozpaczonej matki, że jej dorosły syn chce sobie zrobić krzywdę, natychmiast zareagowali i uratowali mężczyznę w chwili, gdy ten targał się na własne życie.

Mł. asp. Krzysztof Kowalski i mł. asp. Paweł Radziński - dzielnicowi z gminy Jedwabno i Wielbark, jak co dzień pełnili wczoraj, 09.07.2018 r., służbę na terenie podległych im rejonów służbowych. Mieszkańcy tych gmin są w posiadaniu bezpośrednich numerów telefonów do swoich dzielnicowych. Korzystając z nich dzwonią do dzielnicowych w różnych sprawach. Czasami są to problemy sąsiedzkie, innym razem potrzebna jest po prostu porada prawna, a czasem chęć zwykłego porozmawiania z kimś godnym zaufania.

Wczoraj okazało się, że jeden telefon do dzielnicowego mł. asp. Krzysztofa Kowalskiego doprowadził do uratowania życia 42-letniemu mieszkańcowi gminy Jedwabno. Do dzielnicowego zadzwoniła kobieta prosząc o pomoc, bo jej syn zamknął się w pokoju i matka obawia się, że może sobie zrobić coś złego.

Dzielnicowi nie zwlekając pojechali do zgłaszającej, po drodze informując oficera dyżurnego macierzystej jednostki, gdzie się udają.

Funkcjonariusze używając siły weszli do zamkniętego pokoju w odpowiednim i nie wiadomo czy nie ostatnim momencie, by uratować życie 42-latkowi. Udzielona została mu potrzebna pomoc medyczna.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony