Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany m.in. za porwanie rodzicielskie zatrzymany

Data publikacji 10.07.2018

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, 08.07.br., na terenie jednej z nadmorskich miejscowości w gminie Kołobrzeg. 4-letnie dziecko jest już z matką.

37-letni mieszkaniec Krakowa, który nie zastosował się do poleceń sądu przyznającego opiekę nad dzieckiem matce i uprowadził swojego 4-letniego synka, był poszukiwany listem gończym wydanym w toku śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie - Nowej Hucie. Również inne krakowskie prokuratury prowadziły przeciwko niemu postępowanie, ponadto miał do odbycia zaległą karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa wraz z chłopcem w Czechach. Ustalenia operacyjne wskazywały, że człowiek ten może w najbliższych dniach przekroczyć granicę i znaleźć się na terenie Polski. W weekend rzeczywiście pojawił się w jednym z pensjonatów w województwie zachodniopomorskim. Został tam zatrzymany w niedzielny poranek przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspomaganych przez funkcjonariuszy z Kołobrzegu. Dziecko, które z nim było, trafiło pod opiekę swojej matki. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa, a w poniedziałek został przesłuchiwany w nowohuckiej prokuraturze do sprawy uprowadzenia rodzicielskiego.

Dziś zatrzymany 37-latek został przewieziony do zakładu karnego w Krakowie, gdzie będzie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony