Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z powiatu krakowskiego po raz kolejny uderzyli w narkobiznes

Kryminalni z Komedy Powiatowej Policji w Krakowie zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany i 4,5 grama amfetaminy. 31-letni mężczyzna z powiatu olkuskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym, jak odebrał pakunek z narkotykami od 44-letniego mieszkańca gm. Zielonki. Teraz najbliższe trzy miesiące obaj spędzą za kratami. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 4 lipca br. na jednym z parkingów supermarketu w gm. Wielka Wieś policjanci zauważyli znanego im 31-letniego mieszkańca powiatu olkuskiego oraz 44-letniego mieszkańca gm. Zielonki, którzy według posiadanych przez nich informacji trudnią się handlem narkotykami. Po krótkiej obserwacji policjanci zauważyli, jak 44-latek przekazuje wielkie kartonowe pudło 31-latkowi, a ten z kolei chowa je do samochodu, którym następnie odjechał.

Funkcjonariusze ruszyli za obserwowanym pojazdem. Mężczyzna dojechał w rejon garaży osiedlowych w powiecie olkuskim i w jednym z nich umieścił przewożone pudło kartonowe. Wówczas kryminalni przystąpili do działań. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Pudło było wypełnione marihuaną, zapakowaną w kilkanaście worków foliowych. Policjanci starannie przeszukali garaż ujawniając kolejne partie narkotyków. Część z nich była ukryta w kanale samochodowym przykrytym deskami.

Łącznie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli przeszło 7 kilogramów marihuany oraz wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków. Ponadto w pojeździe, którym mężczyzna się poruszał znaleziono dwa woreczki strunowe z zawartością amfetaminy o łącznej wadze ponad 4,5 gramów. Narkotyki były ukryte w podłokietniku. Mężczyzna został zatrzymany. Chwilę po tym, w ręce funkcjonariuszy wpadł jego 44-letni kolega.

W środę 6 lipca br. usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany (art. 56 ust. 3 UoPN). 31-latek dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie amfetaminy (art.62 ust. 1 UoPN). Tego samego dnia sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za handel znaczną ilością narkotyków grozi im do 12 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony