Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili transport odpadów prowadzony niezgodnie z przepisami

Data publikacji 12.07.2018

Dolnośląscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska ujawnili transport odpadów budowlanych prowadzony niezgodnie z przepisami. Funkcjonariusze skontrolowali 3 naczepy z odpadami, które znajdowały się na terenie jednej z firm we Wrocławiu. Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że zgodnie z przepisami pojazdy te powinny pokonać trasę z Anglii do Polski i trafić bezpośrednio do Chorzowa. Po wstępnych badaniach ładunku nie stwierdzono niebezpieczeństwa dla ludzi i środowiska. Obecnie policjanci wspólnie z prokuraturą szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska przeprowadzili kontrole pojazdów, pod kątem przewożonych ładunków i zachowania procedur transportowych. W wyniku działań operacyjnych ujawnili transport odpadów budowlanych prowadzony niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze na terenie jednej z firm we Wrocławiu skontrolowali 3 naczepy z odpadami, które do Polski trafiły z Anglii. Po ujawnieniu ładunku pojazdy zostały zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Następnie funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dokumentację przewozową. Według niej ustalili, że przewóz materiałów miał odbywać się bezpośrednio z Anglii do Chorzowa, do firmy zajmującej się utylizacją odpadów. W związku z tym wrocławscy policjanci na bieżąco byli w kontakcie z funkcjonariuszami z Chorzowa wymieniając się informacjami w tym zakresie.

Na całe szczęście po wstępnych badaniach ładunku okazało się, że odpady nie stanowią zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego. Obecnie policjanci i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • ujawniony transport odpadów prowadzony niezgodnie z przepisami
  • ujawniony transport odpadów prowadzony niezgodnie z przepisami
  • ujawniony transport odpadów prowadzony niezgodnie z przepisami
  • ujawniony transport odpadów prowadzony niezgodnie z przepisami
Powrót na górę strony