Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą na obozie harcerskim

Data publikacji 12.07.2018

Policjanci odwiedzili harcerzy, którzy rozbili swój obóz w lesie na terenie powiatu bolesławieckiego. Podczas spotkania ustalono z kierownictwem zasady współpracy w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń. Funkcjonariusze przypomnieli wypoczywającej młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

W ramach działań związanych z bezpiecznym wypoczynkiem policjanci z Bolesławca i Osiecznicy spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego, rozbitego na terenie powiatu bolesławieckiego. Mając na uwadze bezpieczeństwo podczas wakacji funkcjonariusze sprawdzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Policjanci przed przyjazdem zorganizowanych grup harcerzy nawiązują kontakt z organizatorami i sprawdzają miejsca organizowanego obozowiska. Od poniedziałku w lesie na terenie gminy Osiecznica stacjonują harcerze z Poznania. Liczna grupa dzieci i młodzieży w środku lasu organizuje sobie miejsce do spędzenia letniego wypoczynku.

Policjanci spotkali się z harcerzami, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa i przybliżyć zagrożenia, z jakimi mogą mieć do czynienia podczas pieszych wycieczek i pobytu w lesie. Wśród niebezpieczeństw czyhających na młodych ludzi wskazano dopalacze i narkotyki. Po spotkaniu z młodzieżą funkcjonariusze zaprezentowali opiekunom i kierownictwu obozu walizkę edukacyjną z projektu unijnego pn. „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” prezentując różne przedmioty, które mogą być wykorzystywane do zażywania i przechowywania środków odurzających.

Zastępca komendanta obozu oprowadziła policjantów po całym obozowisku prezentując zaplecze kuchenne oraz podobozy dziewcząt i chłopców. Na wypadek wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia wymieniono się telefonami kontaktowymi i ustalono zasady współpracy w sytuacji zagrożenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Policjanci z wizytą na obozie harcerskim
  • Policjanci z wizytą na obozie harcerskim
  • Policjanci z wizytą na obozie harcerskim
  • Policjanci z wizytą na obozie harcerskim
Powrót na górę strony