Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamość: Harcerze pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 12.07.2018

Policjanci z zamojskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem młodzieży od kilku dni wypoczywającej na obozie w Potoku Senderki. Spotkali się z harcerzami oraz ich opiekunami. Rozmawiali o mogących wystąpić zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Dla mundurowych z Zamościa bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku jest priorytetem. A z obozowiczami spotkają się jeszcze nie raz.

Policjanci z Krasnobrodu i Zamościa spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na obozie harcerskim w kompleksie leśnym miejscowości Potok Senderki. W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” organizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administarcji, omówili podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Rozmawiali o tym jak bezpiecznie należy zachowywać się nad wodą oraz terenach przywodnych. Mundurowi poruszyli również zagadnienia dotyczące zagrożeń, z którymi może się spotkać młody człowiek podczas wakacji.

Jednak szczególną uwagę poświęcili tematyce związanej z postępowaniem w przypadku, gdy nagle zmieni się pogoda i trzeba natychmiast szukać bezpiecznego schronienia. W spotkaniu uczestniczyli również strażacy, oni opowiedzieli młodzieży, jak należy reagować gdy nagle pojawi się pożar. Okazało się, że młodzież jest świetnie przygotowana do wypoczywania w takich warunkach. Uczestnicy wykazali się bowiem dużą wiedzą na temat  zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Chętnie opowiadali funkcjonariuszom również o zaplanowanych atrakcjach, które czekają na nich w czasie obozu. 

Policjanci spotkali się również z opiekunami młodych harcerzy. Wspólnie omówili zasady powiadamiania oraz sposoby postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Policjanci obiecali młodzieży, że jeszcze ich odwiedzą i porozmawiają na temat zdobytych umiejętności oraz o wrażeniach i obozowych przeżyciach.

D.K-B.

Powrót na górę strony