Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowały podrabianą odzieżą

Data publikacji 13.07.2018

Grójeccy policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej kolejny raz przejęli nielegalną odzież i obuwie. Wszystkie rzeczy miały nieoryginalne znaki identyfikacyjne producentów. Wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na blisko 100 tys. zł.

Policjanci z grójeckiego Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą pracując nad nielegalnym procederem handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi ujawnili trzy takie przypadki.

W jednym z grójeckich sklepów odzieżowych prowadzonych przez 36-letnią obywatelkę Azerbejdżanu, mieszkającą na terenie powiatu grójeckiego, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ubrania i obuwie znanych marek. Rzeczy były podrobione, tak aby klienci myśleli, że kupują towar oryginalnie wyprodukowany przez producenta.

Natomiast w niedzielę na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie funkcjonariusze zlikwidowali stoisko z podrabianymi wyrobami odzieżowymi znanych marek. Oferowane rzeczy sprzedawała 52-letnia obywatelka Bułgarii. Kolejnego dnia w jednym ze sklepów należącym do 60-letniej mieszkanki powiatu białobrzeskiego mundurowi zabezpieczyli artykuły odzieżowe oraz akcesoria znanych i drogich marek. W tym przypadku wszystkie rzeczy również nosiły nieoryginalne znaki identyfikacyjne producentów.

Wartość zabezpieczonego towaru została oszacowana na kwotę niemal 100 tys. zł. Zgodnie z przepisami ustawy prawo własności przemysłowej za nielegalne używanie znaku towarowego, kobietom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony