Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA uciekał przed policjantami skradzionym samochodem

Data publikacji 13.07.2018

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA wspólnie z funkcjonariuszami z Pieńska zatrzymali mężczyznę, który uciekał skradzionym audi. Jak się później okazało 33-latek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Już usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli policyjnej, paserstwa, kradzieży oraz posiadania substancji psychotropowej. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Zgorzeleccy policjanci podczas prowadzonych działań wymierzonych w przestępczość samochodową na terenie gminy Pieńsk zauważyli samochód audi, którego kierowca na ich widok przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Jednak kierowca nie reagował i kontynuował ucieczkę.

Funkcjonariusze rozpoznali, że za kierownicą siedzi znany im z wcześniejszych przestępstw 33-letni mężczyzna. Podczas ucieczki prowadził pojazd z dużą prędkością, a wykonywane przez niego manewry były bardzo niebezpieczne. Po policyjnym pościgu 33-latek został zatrzymany. Jak się okazało, kierowca poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania, a pojazd, którym się poruszał, został skradziony pod koniec czerwca br. z terenu Jawora. Ponadto w samochodzie policjanci znaleźli woreczki z narkotykami, dokumenty innych osób, maczetę i pałkę teleskopową. Z uwagi na to, że mężczyzna cały czas był bardzo agresywny i pobudzony, pobrano od niego krew, aby sprawdzić czy nie prowadził pojazdu pod wpływem narkotyków.

33-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydanego przez policjantów polecenia, paserstwa motoroweru oraz samochodu osobowego, kradzieży oleju napędowego oraz posiadania substancji psychotropowej. Mężczyzna trafił już do aresztu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • skradzione auto
  • skradzione auto
Powrót na górę strony