Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 1 kg narkotyków

Data publikacji 16.07.2018

Bydgoscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad 1 kilogram amfetaminy i marihuanę. Policjanci namierzyli i zatrzymali „konwój” z narkotykami. W ich ręce wpadły trzy osoby, w tym ojciec z synem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani.

Do zatrzymania doszło w sobotę, 14.07.2018 r., około godziny 10:00, przed rondem Buxakowskiego w Bydgoszczy. Wcześniej kryminalni z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ustalili, że przez miasto, od strony Torunia, będą przewożone zakazane środki psychoaktywne. Funkcjonariusze przystępując do działania udali się w rejon mostu fordońskiego.

Tam namierzyli typowane przez nich dwa auta. Nastąpiło dynamiczne zatrzymanie. Policjanci obezwładnili dwie osoby z bmw i kierowcę mazdy. Podczas przeszukania aut kryminalni znaleźli w mazdzie dwa worki z białą substancją oraz zielonym suszem roślinnym. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to ponad 1 kilogram amfetaminy i marihuana, z której można by było zrobić 250 porcji tego narkotyku.

Do sprawy został zatrzymany ojciec (50 l.) z synem (22 l.) z bmw i kierowca mazdy (24 l.) Cała trójka została przewieziona do policyjnego aresztu. Fordońscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 50 i 22-latkowi zarzut wprowadzania do obrotu zakazanych środków odurzających. Natomiast 24-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dzisiaj, 16.07.2018 r., podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zabezpieczone środki

Film Policjanci przejęli ponad 1 kg narkotyków

Pobierz plik Policjanci przejęli ponad 1 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 14.18 MB)

Powrót na górę strony