Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił i próbował przejechać policjantów

Data publikacji 12.04.2006

Młody mężczyzna, karany wcześniej za kradzieże samochodów został zatrzymany mimo, że próbując ucieczki samochodem potrącił interweniujących policjantów, a następnie próbował ich przejechać. Policjanci w obliczu bezpośredniego zagrożenia życia użyli broni palnej. Ranny kierowca nadal próbował uciekać, ale nie był już w stanie prowadzić i uderzył w przydrożną latarnię.

Do zatrzymania doszło wczoraj około godziny 20.50 w Jeleniej Górze. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że w jednym z garaży ukryty jest samochód marki VW Golf, ukradziony w nocy z 8 na 9 kwietnia.

Gdy samochód wyjechał z garażu, policjanci nieoznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i zablokowali przejazd kierowcy. 26-latek nie podporządkował się wezwaniu funkcjonariuszy do zatrzymania i opuszczenia auta, gwałtownie cofnął pojazdem i przednimi drzwiami potrącił obu policjantów, policjantów następnie próbował ich rozjechać.

Jeden z funkcjonariuszy oddał strzał. Przednie drzwi w samochodzie sprawcy były wyłamane i dlatego pocisk ranił go w okolice biodra. Pomimo obrażeń przestępca kontynuował ucieczkę. Zatrzymał się dopiero po chwili, w momencie uderzenia w przydrożną lampę.

Funkcjonariusze udzielili sprawcy pierwszej pomocy, a następnie przez pogotowie został on odwieziony do szpitala.

Policjanci odnieśli obrażenia rąk. Obecnie znajdują się pod opieką lekarzy i policyjnego psychologa.

Sprawca zdarzenia był wielokrotnie karany, aktualnie przebywał na przerwie w odbywaniu kary za kradzieże samochodów. Funkcjonariusze wykonali czynności zgodnie z obowiązującym prawem i tak będą zawsze reagować w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

Dzięki tak zdecydowanym działaniom przestępczość samochodowa na Dolnym Śląsku tylko w okresie 3 miesięcy tego roku spadła o 32% a na terenie Jeleniej Góry o 44%.

Powrót na górę strony