Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: „Jesteście dla nas ważni” – policjanci pamiętają o rodzinie tragicznie zmarłego funkcjonariusza

Data publikacji 17.07.2018

Odchodząc na wieczną służbę policjant pozostawia za sobą dwie rodziny – tą w swoim domu i tą policyjną. W tych trudnych chwilach ta pierwsza może liczyć na wsparcie od drugiej. Insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie spotkał się z żoną zmarłego tragicznie mł. asp. Piotra Nowaka i podkreślił fakt niezmiennego traktowania rodziny zmarłego funkcjonariusza, jako ważnej części mundurowej rodziny policyjnej. Rodzinie przekazane zostały także środki zebrane przez ZW NSZZ Policjantów.

Wczoraj (16.07.2018) w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie spotkał się z Malwiną Nowak, żoną zmarłego tragicznie 25 maja 2018 roku szczycieńskiego policjanta mł. asp. Piotra Nowaka. Podczas spotkania insp. Tomasz Klimek zapewnił o stałym zainteresowaniu sytuacją rodziny, a także podkreślił, że dla całej braci mundurowej, najbliżsi zmarłego funkcjonariusza zawsze pozostaną rodziną policyjną.

„Jesteście dla nas ważni i chcemy żebyście o tym zawsze pamiętali.” – powiedział insp. Tomasz Klimek.

Słowa te potwierdzili także obecni na spotkaniu mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, a także nadkom. Sławomir Koniuszy Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Wczorajsze spotkanie było również okazją do przekazania żonie zmarłego funkcjonariusza środków, jakie zostały zebrane na specjalnie uruchomionym koncie przez Warmińsko – Mazurski Zarząd NSZZ Policjantów, dzięki wpłatom od ludzi dobrej woli. Policjanci oraz osoby cywilne z całego kraju wspomogli w ten sposób rodzinę, po tragedii jaka ją dotknęła. Na ręce Malwiny Nowak list z informacją o zgromadzonych środkach przekazali nadkom. Sławomir Koniuszy oraz szef szczycieńskiego zarządu związku sierż. szt. Grzegorz Licki.

Więcej na temat form pomocy i możliwości wsparcia policyjnych rodzin w potrzebie, można przeczytać na stronie https://zwnszzp.olsztyn.pl/okaz-serce

(esz/tm)

  • Spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie
    Spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie
  • Spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie
    Spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie
Powrót na górę strony