Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bohaterski czyn

Data publikacji 17.07.2018

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego został doręczony list od jednej z rodzin, która poinformowała o bohaterskiej postawie jednego z policjantów. Sierż. szt. Mariusz Grączewski z ogniwa wodnego, podczas służby wraz z dwoma ratownikami WOPR, pomógł im wydostać się z łodzi, która utknęła na kamienistym podłożu i zaczęła nabierać wody. Autor listu pogratulował tak oddanego i odważnego policjanta.

Pięcioosobowa rodzina wraz z psem wybrała się na wycieczkę łodzią po Wiśle. W drodze powrotnej, około godziny 17:00, na wysokości Ciechocinka, doszło do wypadku. Łódź uległa awarii i nagle zaczęła nabierać wodę. W pobliżu przepływał akurat policjant, wraz z ratownikami WOPR, którzy zauważyli wołających o pomocy pasażerów. Dotarcie do nich było utrudnione, bo ich łódź utknęła w bardzo kamienistym miejscu. Policjanct i ratownicy postanowili ewaukować rodzinę i ich psa, a także zabezpieczyli rzeczy.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjant wraz z ratownikami WOPR bezpiecznie przetransportowali zestresowaną całym zajściem rodzinę wraz z ich pupilem do Torunia. Funkcjonariusz zadecydował również o odholowaniu uszkodzonej łodzi do miejsca jej postoju.

W minionym tygodniu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego wpłynął list od rodziny, która poinformowała o szlachetnej postawie policjanta. Dodatkowo, pogratulowała Komendantowi tak oddanego i odważnego funkcjonariusza, który z zaangażowaniem niósł pomoc wszystkim potrzebującym. Jak ujął  w liście jego autor "Pan sierż. szt. Mariusz Grączewski stał się naszym bohaterem”.

Powrót na górę strony