Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o pomoc, by Wiki mogła chodzić

Data publikacji 17.07.2018

Wiki jest córeczką kluczborskiej policjantki Patrycji Bugajnej. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną amputacją prawego podudzia. Doszło do tego przez zespół taśm owodniowych. Gdy Wiktoria była jeszcze w brzuszku mamy jedna z taśm zaczepiła się o jej nóżkę. Zacisnęła się na niej tak mocno, że przełamała kość i doszło do amputacji jej malutkiej nóżki. Aby Wiki mogła funkcjonować jak inne dzieci, konieczna jest jej operacja.

Wiktoria Bugajna urodziła się 6 grudnia 2017 r. Na świat przyszła jako skrajny wcześniak urodzony w 27 tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 950 gramów. Wiktoria już od pierwszych minut życia musiała zmagać się z przeciwnościami losu, z niedokrwistością, dysplazją oskrzelowo-płucną, zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej, retinopatią wcześniaczą oraz cytomegalią.

Aby Wiki mogła funkcjonować jak inne dzieci, konieczna jest operacja jej nóżki. W wyniku amputacji pęknięta kość tworzy tzw. grot i  jest tuż pod skórą, nie jest niczym zabezpieczona. Aby Wiktoria mogła w przyszłości mieć protezę i móc normalnie się poruszać, konieczne jest zabezpieczenie kości, aby nie przebijała się przez skórę i nie łamała się. 

W sierpniu  Wiktoria ma zaplanowaną operację, która odbędzie się w Warszawie i przeprowadzi ją zespół dr. Dror Paleya z Paley Institute na Florydzie. Cena operacji jest bardzo wysoka, a czasu bardzo mało.

W imieniu rodziców i kluczborskich policjantów prosimy o wsparcie finansowe, które pozwoli na przeprowadzenie operacji.

Wszystkim osobom za okazaną pomoc z serca dziękujemy.

Poniżej link do strony, gdzie można dokonać wpłaty:

https://pomagam.pl/06Wiki

(KWP w Opolu / mw)

  • Apel o pomoc, by Wiki mogła chodzić
  • Apel o pomoc, by Wiki mogła chodzić
  • Apel o pomoc, by Wiki mogła chodzić
  • Apel o pomoc, by Wiki mogła chodzić
Powrót na górę strony