Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z ratownikami medycznymi ratowali ludzkie życie

Data publikacji 17.07.2018

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu wspólnie z ratownikami medycznymi ratowali życie mężczyzny, który leżał nieprzytomny na chodniku w pobliżu centrum miasta. Policjanci wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową naprzemiennie z zespołem pogotowia. Na szczęście udało się przywrócić poszkodowanemu czynności życiowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu w czasie pełnienia służby otrzymali informację od dyżurnego, że na chodniku przy ul. Podwale ma leżeć nieprzytomny mężczyzna.

Po dotarciu na miejsce policjanci zastali zespół pogotowia ratunkowego oraz osobę, którzy udzielali mężczyźnie pierwszej pomocy. W związku z tym funkcjonariusze udzielili zespołowi ratownictwa medycznego wsparcia tj. policjanci naprzemiennie wykonywali masaż serca, by przywrócić czynności życiowe poszkodowanemu. Policjanci zabezpieczyli także miejsce zdarzenia. W trakcie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny zostały mu przywrócone funkcje życiowe.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony