Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Musieli wybić szybę w aucie, by uratować psa

Data publikacji 17.07.2018

40-letni mieszkaniec Konina w upalny dzień pozostawił swojego psa w samochodzie. W tym czasie mężczyzna korzystał z uroków letniego wypoczynku. Życie zwierzęciu uratowali przypadkowi świadkowie i policjanci, którzy wybili szybę, by go ratować.

W minioną niedzielę, 15.07.br., po 16:00, dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Świerkowej w Przyjezierzu od dłuższego czasu stoi renault megane, wewnątrz którego znajduje się pies. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że zwierzę było zamknięte w aucie od 2 godzin. Wprawdzie szyby w niewielkim stopniu były uchylone, jednak przy panującym upale nie zapewniało to dopływu wystarczającej ilości świeżego powietrza. Pies wydawał się wycieńczony.

Funkcjonariusze, z uwagi na niemożność znalezienia 40-letniego właściciela czworonoga, który w tym czasie korzystał z uroków letniego wypoczynku, podjęli decyzję o wybiciu szyby. Roczny terrier z trudem wyszedł z pojazdu. Jego stan poprawił się dopiero po wypiciu miski wody, którą podali pracownicy pobliskiego lokalu gastronomicznego.

Policjanci ustalają teraz, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony