Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przełom w śledztwie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini

Data publikacji 17.07.2018

Przełom w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini. Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o podpalenie. Obaj zatrzymani przesłuchiwani są w kierunku art.163 par 1 KK czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Do pożaru składowiska opon w Trzebini doszło 27 maja br. około godz. 1:30. Pożar przez kilka dni gasiło z lądu i z powietrza kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej. Zaraz po zgłoszeniu o zdarzeniu czynności procesowe na miejscu podjęli policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini. Z uwagi jednak na charakter zdarzenia i jego rozmiary Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie zdecydował o przejęciu postępowania przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Nad sprawą pracowali doświadczeni policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego, jak również wydziału kryminalnego KWP w Krakowie.

Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który wstępnie wskazał, że doszło do podpalenia. Wszelkie zabezpieczone ślady skierowano do analizy, do laboratorium kryminalistycznego Policji. Policjanci docierali do świadków. Wszystkie te czynności doprowadziły do ustalenia, że bezpośredni związek z pożarem mogą mieć dwaj młodzi mieszkańcy powiatu chrzanowskiego.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych nadzorujący postępowanie prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie podjął decyzję o zatrzymaniu obu podejrzewanych.

Dzisiaj, 17.07.br., policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego z KWP w Krakowie zatrzymali 22 i 28-latka. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych jest czynnym, a drugi byłym strażakiem OSP.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie są przesłuchiwani w kierunku art.163 par 1 KK czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru.

(KWP w Krakowie/ mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • jeden z zatrzymanych mężczyzn

Film Przełom w śledztwie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini

Pobierz plik Przełom w śledztwie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini (format mp4 - rozmiar 42.78 MB)

Powrót na górę strony