Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali ludzi z płonącego domu

Data publikacji 17.07.2018

Byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Wiedząc, że w płonącym mieszkaniu mogą przebywać inne osoby, nie wahali się ani chwili. Czołgając się sprawdzali kolejne pomieszczenia. Z budynku wielorodzinnego ewakuowali dziewięć osób w tym troje dzieci, dwie osoby przebywały już poza budynkiem. Chwilę później do akcji ratowniczej włączyli się strażacy. Trwa wyjaśnianie okoliczności powstania pożaru.

Dzisiaj, 17.07.2018 r., parę minut po północy, policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu pełniąc służbę patrolową zostali powiadomieni przez mieszkańców o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań budynku przy ul. Warmińskiej w Reszlu. Natychmiast podjęli interwencję, powiadamiając dyżurnego KPP Kętrzyn. Mimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury nie tracili czasu i wbiegli do środka, żeby ewakuować mieszkańców wielorodzinnego budynku. Okazało się, że z jednego z lokali na pierwszym piętrze wydobywał się ogień. Policjanci ewakuowali 9 osób w bezpieczne miejsce, poza obszar zagrożenia. Dwie osoby dorosłe przebywały już poza budynkiem. Po upewnieniu się, że mieszkańcy sąsiednich lokali są bezpieczni, st. sierż. Mariusz Pawlik wraz z post. Mateuszem Dudziak wrócili do płonącego mieszkania, gdzie ze względu na duże zadymienie, czołgając się sprawdzali kolejne pomieszczenia.

Na miejsce przybył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Reszla i zastęp Straży Pożarnej z Kętrzyna. Strażacy ugasili pożar, a pogotowie ratunkowe zajęło się mieszkańcami. Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów i ich pomocy, która nadeszła w porę, nikt z lokatorów nie odniósł obrażeń.

Po akcji gaśniczej za zgodą straży pożarnej, mieszkańcy wrócili do swoich lokali. Jedynie do lokalu zastępczego za sprawą firmy zarządzającej budynkiem trafił mężczyzna, którego mieszkanie nie nadawało się do dalszej eksploatacji.

Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony