Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków

Data publikacji 17.07.2018

Policjanci z Miastka zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków oraz 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy wykonując czynności w sprawie narkotykowej zatrzymali 60-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę. Oboje zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast 60-latek został aresztowany na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Kryminalni z Miastka pracowali nad sprawą mężczyzny mogącego posiadać duże ilości narkotyków. Każdy sygnał był przez nich skrupulatnie sprawdzany i analizowany. W trakcie realizacji sprawy w miniony czwartek policjanci zatrzymali na jednej z miasteckich ulic podejrzewanego o posiadanie środków odurzających mężczyznę. 60-latek, kiedy mundurowi podjęli interwencję, udawał nietrzeźwego. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim susz roślinny, biały proszek oraz 17 tabletek.

Późniejsze testy potwierdziły, że są to narkotyki - marihuana, amfetamina i ecstasy. Kolejnym krokiem było przeszukanie mieszkania, w którym przebywał. Mundurowi znaleźli tam, ukryte w różnych miejscach, kolejne zabronione substancje oraz m.in. wagi do porcjowania narkotyków. Policjanci zatrzymali tam także 30-letnią znajomą 60-latka. W jej mieszkaniu policjanci również znaleźli marihuanę i amfetaminę. Kolejne ustalenia i czynności doprowadziły do odnalezienia zakopanych 3 kg amfetaminy. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków i 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna oraz jego znajoma zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu. Oboje noc spędzili w policyjnym areszcie. W piątek śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów zatrzymanych przewieźli do prokuratury, gdzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec 30-latki prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast wobec 60-latka sąd wydał postanowienie o aresztowaniu na 3 miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony