Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany chwilę po zdarzeniu, usłyszał zarzuty za zgwałcenie

Data publikacji 17.07.2018

Niecałą godzinę potrzebowali nowodworscy policjanci aby zatrzymać podejrzanego o zgwałcenie. 22–letni mieszaniec powiatu najpierw zaczepiał słownie kobietę, a później zaatakował ją i zgwałcił. Sprawca po zdarzeniu uciekł. Natychmiastowa reakcja policjantów przyczyniła się do zatrzymania sprawcy. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godziny 15:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na obrzeżach miasta doszło do zgwałcenia. Na miejsce zostały skierowane patrole interwencyjne, ruchu drogowego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili rysopis mężczyzny i natychmiast ruszyli na jego poszukiwania. Po kilkunastu minutach i rozpytaniu okolicznych mieszkańców, udało się ustalić sprawcę i go zatrzymać. Za domem, w którym przebywał, dzielnicowa znalazła również rower, którym się poruszał. Na miejscu zostały zabezpieczone materiały dowodowe.

Podejrzewanym okazał się 22–letni mieszkaniec powiatu. Badanie policyjnym alkotestem wykazało, że był nietrzeźwy w organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Zatrzymany został przewieziony do jednostki Policji. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące zgwałcenia. Zatrzymany, jako nieletni, odpowiadał za podobne przestępstwo. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ig)

Powrót na górę strony