Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda nie trafi na rynek

Data publikacji 17.07.2018

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 400 tys. zł. W ręce stróżów prawa wpadło także dwóch właścicieli nielegalnego towaru. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi im kara nawet 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 57 lat. Mężczyźni wpadli, gdy na ul. Narcyzów wyciągali z samochodu papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ponadto w ich mieszkaniach policjanci znaleźli również nielegalny tytoń. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 352 tys. szt. papierosów i ponad 40 kg tytoniu. Straty Skarbu Państwa wynikłe z nieodprowadzonego podatku oszacowano na kwotę około 400 tys. zł.

Teraz o dalszym ich losie zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda

Film Kontrabanda nie trafi na rynek

Pobierz plik Kontrabanda nie trafi na rynek (format mp4 - rozmiar 18.69 MB)

Powrót na górę strony