Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Oddawali krew, by ratować ludzkie życie

Data publikacji 17.07.2018

Akcję Honorowego Oddawania Krwi zorganizowali dzisiaj policjanci z KMP w Lublinie. To szczytne przedsięwzięcie odbyło się w ramach dzisiejszych obchodów Święta Policji. Policjantki, policjanci oraz pracownicy cywilni w zaparkowanym pod budynkiem policyjnej jednostki ambulansie oddawali to, co najcenniejsze - swoją krew potrzebną dla ratowania życia drugiego człowieka.

Organizatorem akcji był Komendant Miejski Policji w Lublinie, Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KMP w Lublinie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Akcja została zorganizowana w ramach dzisiejszych obchodów Święta Policji.

Krew stanowi najcenniejszy dar, szczególnie obecnie w czasie bardzo dużego zapotrzebowania na krew. Dlatego też dzisiejsza akcja stworzyła możliwość dla tych, którzy oddając krew, chcieliby pomóc innym.

Policjantki, pracownicy cywilni i policjanci, w tym przedstawiciele kierownictwa KMP w Lublinie, w ambulansie zaparkowanym pod budynkiem policyjnej jednostki przy ul. Północnej 3, oddawali to, co najcenniejsze.

Dzisiejsza akcja mundurowych to przede wszystkim chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. To zwrócenie uwagi jak szlachetny i szczytny jest to cel. Być może oddana dzisiaj krew pomoże w przyszłości uratować czyjeś życie.

AK

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.51 MB)

Powrót na górę strony