Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PATRYK DUDEK I BARTOSZ ZMARZLIK W KAMPANII NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA MOTOCYKLISTÓW

Data publikacji 18.07.2018

Lubuska Policja wspólnie z partnerami z Brandenburgii realizuje projekt „Mistrzowie dwóch kółek” poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. W przedsięwzięciu tym możemy liczyć na gwiazdy światowego speedwaya - Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika, którzy w specjalnie przygotowanym spocie przekonują o tym, że na drodze warto jeździć ostrożnie.

Liczba zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów wciąż jest za duża. Od początku 2018 roku w 31 wypadkach drogowych w lubuskiem zginęło 3 motocyklistów, a 29 zostało rannych. Odnotowano 52 kolizje drogowe z udziałem właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego. Dlatego też lubuska Policja wspólnie z partnerem projektu Dyrekcją Policji Wschód chce wzmocnić wzajemną współpracę w tej materii. Dzięki wspólnym działaniom edukacyjnym i promocyjnym chcemy przyczynić się w przyszłości do ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz motorowerzystów. Jednym z pomysłów była relizacja spotu z udziałem znanych osobistości. W lubuskiem nie trzeba się było zbytnio zastanawiać. Wybór padł na Patryka Dudka i Bartka Zmarzlika - to osoby, które mimo młodego wieku mają już spore sukcecy sportowe na arenie międzynarodowej. To drugi i trzeci zawodnik globu minionego cyklu Grand Prix. Ich udział w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów ma szczególne znaczenie. Są autorytetami dla wielu, także młodych adeptów motoryzacji. To ważne, aby dzięki wsparciu takich osób nakłaniać i zachęcać młodych ludzi do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza, że są to z reguły młodzi, których postawa życiowa cały czas się kształtuje i gdzie bardzo często nad rozsądkiem górę biorą jednak emocje.

Dlatego pełną parą ruszyły działania w ramach Małego Projektu pod tytułem „Mistrzowie dwóch kółek II”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020. Autorem najciekawszej propozycji scenariusza do spotu został Dariusz Kunka z Gorzowa Wielkopolskiego.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/23499,GWIAZDY-SWIATOWEGO-SPEEDWAYA-W-KAMPANII-NA-RZECZ-BEZPIECZENSTWA-MOTOCYKLISTOW.html?search=52585

Emisja spotu już została zadeklarowana przez wiele mediów. Zachęcamy do jego rozpowszechnienia, aby jak najwięcej motocyklistów, szczególnie tych najmłodszych mogło się z nim zapoznać i wyciągnąć konstruktywne wnioski zanim będzie za późno.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.


 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.09 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.49 MB)

Powrót na górę strony