Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spadł ze stromej skarpy - pomogli mu wałbrzyscy policjanci

Data publikacji 18.07.2018

Młody mężczyzna spadł ze stromej skarpy. Przygniotło go drzewo, które osunęło się na niego w momencie upadku. Pokrzywdzony telefonicznie poprosił o pomoc wałbrzyskich policjantów, którzy dzięki doskonałej znajomości terenu, znaleźli leżącego i unieruchomionego mężczyznę. Funkcjonariusze udzielili pomocy 21-latkowi i przetransportowali go do miejsca, gdzie czekał już na niego zespół ratowników medycznych. Wałbrzyszanin trafił do szpitala.

Przedwczoraj około godz. 21.00 dyżurny wałbrzyskiej komendy odebrał zgłoszenie z prośbą o pomoc. 21-letni mieszkaniec wybrał się z psem na spacer. Idąc starym torowiskiem w kierunku góry Chełmiec, spadł ze stromej skarpy, a następnie został przygnieciony drzewem, które osunęło się na niego w momencie upadku. Mężczyzna stracił orientację i nie był w stanie sam się wydostać z pułapki. Na miejsce skierowano natychmiast patrole interwencyjne z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Wałbrzychu.

Poszukiwania prowadzone w rejonie szlaku kolejowego niestety nie przyniosły rezultatów. Z uwagi na zapadający zmrok i na to, że z mężczyzną od dłuższego czasu nie można było nawiązać kontaktu, poproszono o pomoc strażaków oraz goprowców.

Dwaj funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż. szt. Mariusz Skoczeń oraz st. sierż. Artur Mroszczyk, wykorzystując doskonałą znajomość terenu, wytypowali do sprawdzenia kilka miejsc, gdzie znajdowały się strome urwiska. W czasie sprawdzania wąwozu dochodzącego do podnóża góry Chełmiec usłyszeli wołanie o pomoc. Po kilku minutach dotarli do leżącego na zboczu skarpy, przygniecionego drzewem mężczyzny. Policjanci pomogli 21-latkowi wydostać się, a następnie przetransportowali go do miejsca, gdzie czekał już na niego zespół ratowników medycznych. Wałbrzyszanin trafił do szpitala.

Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim biorącym udział w akcji poszukiwawczej. Podjęte działania uratowały kolejne ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony