Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny narkotykowy dealer rozpracowany. Odpowie za 151 czynów

Data publikacji 18.07.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji postawieniem ponad 150 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zakończyli postępowanie wobec 23-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków oraz udzielanie środków odurzających.

Oświęcimscy policjanci wpadli na trop dealera w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek trudni się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Oświęcimia. Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze przystąpili do działania. Przeszukali mieszkanie podejrzanego, w którym ujawnili woreczek foliowy z zawartością niewielkiej ilości suszu roślinnego oraz młynek do mielenia suszu. Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia dotyczące narkotykowego procederu. Zebrali dowody potwierdzające, że 23-latek trudnił się rozprowadzaniem marihuany. W związku z powyższym policjanci postawili podejrzanemu zarzut posiadania narkotyków oraz 150 zarzutów udzielenia środków odurzających innym osobom. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca policjantów w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej jest niezwykle trudna, ponieważ jak wiadomo, ani dealerowi ani klientowi nie zależy na ujawnieniu transakcji. Funkcjonariusze podejmują jednak wiele czynności dzięki którym sukcesywnie eliminują ten społecznie szkodliwy proceder.

Osoby postronne, które dostrzegą tego rodzaju proceder np. w pobliżu miejsca zamieszkania lub znają osoby rozprowadzające narkotyki, powinny reagować poprzez zgłoszenie tego faktu Policji, korzystając z możliwości zachowania anonimowości.

Informację można również przekazać bezpośrednio swojemu dzielnicowemu lub też skorzystać z dostępnej w Internecie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najpierw należy zaznaczyć konkretne miejsce, rodzaj przestępstwa, a następnie opisać szczegóły. Taka anonimowa informacja błyskawicznie trafia do konkretnej jednostki Policji. W ten łatwy sposób każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony