Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowy gość w łańcuckiej komendzie

Data publikacji 19.07.2018

Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Łańcucie odwiedził Patryk, który od dziecka zafascynowany jest służbą w Policji. Wizyta w nowej siedzibie łańcuckich policjantów zrobiła na niepełnosprawnym 21-latku ogromne wrażenie i na długo pozostanie w jego pamięci.

21-letni Patryk z Tych od dziecka fascynuje się policyjną służbą. Z uwagi na niepełnosprawność, służba w „niebieskim mundurze” pozostanie jego niespełnionym marzeniem. Pomimo tego, stale poszerza swoją wiedzę oraz kolekcję pamiątek o Policji. W tej pasji wspiera go mama, która wspólnie z synem podróżuje i odwiedza siedziby policjantów różnych garnizonów.  

Wczoraj Patryk zawitał do łańcuckiej komendy, gdzie miał możliwość przyjrzenia się z bliska pracy funkcjonariuszy oraz zwiedzenia pomieszczeń Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. 21-latek obejrzał również film o budowie nowej siedziby łańcuckich policjantów oraz o Wojewódzkich Obchodach Święta Policji w Łańcucie. Szczególnie spodobał mu się ceremoniał policyjny oraz defilada kompanii honorowej i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Na koniec przyszedł czas na wspólne zdjęcia oraz pamiątkowe upominki związane z łańcucką komendą. Do kolekcji 21-latka trafił m. in. proporczyk sztandaru łańcuckiej jednostki, na którym po raz pierwszy w historii Policji pojawiły się słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Jak podkreśliła mama Patryka - wizyta w łańcuckiej komendzie zrobiła na 21-latku ogromne wrażenie i na długo pozostanie w jego pamięci.

Powrót na górę strony