Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zaopiekowali się trzema porzuconymi kociętami

Data publikacji 19.07.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zaopiekowali się trzema małymi kotkami, które ktoś porzucił, w kartonie na poboczu ul. Turystycznej. Trzy małe kociaki policjanci oddali pod opiekę pracowników schroniska, tam czekają na osoby, które będą chciały je przygarnąć.

Wczoraj około godziny 8.00 policjanci ruchu drogowego przejeżdżając ulicą Turystyczną, podjęli nietypową interwencję. Mundurowi zauważyli małego kota, który nieporadnie próbował przejść przez jezdnię. Policjanci zatrzymali radiowóz po to, aby zaopiekować się maluchem i nie dopuścić do jego potrącenia przez inne jadące samochody.

Wówczas jeden z policjantów zauważył na poboczu karton, w którym znalazł dwa inne kilkutygodniowe kocięta. Policjanci zgłosili zdarzenie oficerowi dyżurnemu i pojechali do schroniska dla zwierząt, tam oddali znalezione maluchy pod opiekę pracowników tej placówki, w której czekać będą na adopcję.

Policjanci apelują, aby niechcianych zwierząt nie porzucać na pastwę losu. Lepiej oddać je do schroniska, gdzie znajdą odpowiednią opiekę oraz szansę na adopcję.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony