Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Z mikrofonem „MeloRadia” podczas patrolu na Kanale Łuczańskim. Wodniacy dbają o bezpieczne wakacje

Data publikacji 19.07.2018

Policjanci poświęcają wiele energii i czasu na to, by zadbać o poczucie bezpieczeństwa letników. W trosce o to, by jak najwięcej osób wiedziało jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, giżyccy wodniacy podejmują współpracę z dziennikarzami i swój przekaz o tym, że „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” puszczają m.in. w radiowy eter. Jak wygląda taka służba oczami policyjnego wodniaka, mogła się ostatnio przekonać reporterka „MeloRadia”.

Giżyccy policyjni wodniacy postanowili po raz kolejny zwrócić się do mieszkańców i turystów na terenie powiatu z apelem o zachowanie bezpiecznych postaw podczas letniego wypoczynku. W tym celu na swoją łódź zaprosili reporterkę stacji „MeloRadio” Aleksandrę Łychacz, by porozmawiać i przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się osób wypoczywających nad wodą.

Przed mikrofonem ponownie wystąpił czołowy policyjny wodniak na Warmii i Mazurach - sierż. szt. Paweł Pelikan. W zeszłym roku policjant wspólnie z tą samą dziennikarką patrolował jezioro Ryńskie (o czym można przeczytać i zobaczyć odwiedzając naszą stronę). W tym roku Kanałem Łuczańskim wypłynęli na jezioro Niegocin.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja informacyjno - edukacyjna poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.). 

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września 2018 r. 

(ich/tm)

Powrót na górę strony