Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież

Data publikacji 19.07.2018

Policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z komisariatu I w Jeleniej Górze, będąc po służbie w czasie wolnym ustalił, a następnie kilka minut później zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież mienia. Łupem zatrzymanego padł plecak z zawartością dokumentów, które zostały odnalezione w jego mieszkaniu. Teraz podejrzanemu o ten czyn grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w komisariatu I w Jeleniej Górze, który prowadził postępowanie w sprawie kradzieży plecaka wraz z zawartością, ustalił, a następnie zatrzymał 18-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o tę kradzież. Funkcjonariusz wracając po pracy do domu postanowił przejrzeć monitoring i sprawdzić czy zgłoszone zdarzenie zostało zarejestrowane. Okazało się, że na nagraniu widoczny był mężczyzna, który najprawdopodobniej dopuścił się tej kradzieży. Funkcjonariusz zabezpieczył materiał i opuścił budynek.

Przed obiektem zauważył mężczyznę, którego rozpoznał z nagrania na monitoringu, a który podejrzewany był o kradzież. Zatrzymał go. Okazał się nim 18-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Oświadczył, że plecak wyrzucił, a skradzione dokumenty ma w domu. Mienie zostało odzyskane.

Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony