Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddziałów prewencji nie dopuścili do tragedii młodego mężczyzny

Data publikacji 20.07.2018

Na terenie Zielonej Góry prowadzone były poszukiwania młodego mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu, a przede wszystkim szybkości działania, policjanci oddziałów prewencji zdążyli na czas i uratowali życie desperatowi. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było kilkudziesięciu zielonogórskich funkcjonariuszy.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał informację o zaginięciu młodego mężczyzny. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że wyszedł on kilka godzin wcześniej z domu, a po pewnym czasie skontaktował się i zagroził odebraniem sobie życia. Ta informacja natychmiast została przekazana do komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, gdzie uruchomiono stosowne procedury, aby jak najszybciej zlokalizować i odnaleźć mężczyznę. W takich sytuacjach liczy się czas i zaangażowanie jak największej liczby policjantów. Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, mł. insp. Jarosław Tchorowski ogłosił alarm dla policjantów z II Komisariatu Policji, powiadomiono również przewodników z psami tropiącymi. Policjanci błyskawicznie sporządzili plan działania, określili teren, na którym może przebywać mężczyzna, następnie podzielili go na sektory i przystąpili do działań. Jednocześnie podjęli próby skontaktowania się z desperatem. Do działań poszukiwawczych zaangażowanych zostało kilkudziesięciu mundurowych. Po ponad godzinnych poszukiwaniach policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. - mł. asp. Cezary Majchrzak, sierż. szt. Sebastian Książek, post. Paweł Wietrzyński, post. Bartosz Biazik - pełniący służbę na terenie Zielonej Góry odnaleźli zaginionego mężczyznę w zaroślach na terenie jednej z pobliskich miejscowości. Młody mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W takich sytuacjach liczy się szybkie działanie, ale jak sami policjanci mówią, adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale później przychodzi radość i satysfakcja, że zdążyli na czas i pomogli drugiemu człowiekowi. Policjanci każdego dnia wkładają wiele pracy w to, aby zadania przed nimi stawiane były realizowane w 100 procentach, a obywatele czuli się bezpiecznie.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony