Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wakacjach uratował dziecko od utonięcia

Data publikacji 20.07.2018

Policjant z Kolbuszowej, podczas urlopu, uratował tonące dziecko. Pod koniec czerwca, w pobliżu miejscowości Konakli w Turcji, wyciągnął z wody kilkuletnią dziewczynkę, która prawdopodobnie wyślizgnęła się z koła ratunkowego i zaczęła tonąć. Dzięki szybkiej reakcji kolbuszowskiego policjanta nie doszło do tragedii.

Sierż.szt. Arkadiusz Wilk to policjant referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki. Zdarzenie miało miejsce około trzech tygodni temu w Turcji.  Policjant razem z rodziną i  znajomymi wypoczywali w jednym w wakacyjnych kurortów w rejonie miejscowości Konakli.

Funkcjonariusz, pływając w basenie, zauważył dmuchane koło ratunkowe, które unosiło się na wodzie. Jego obawy wzbudził fakt, że obok koła nie było żadnej osoby. Policjant zaczął się rozglądać i kilkanaście metrów dalej zauważył pod lustrem wody dziecko. Bez wahania podpłynął do dziewczynki i wyciągnął ją z basenu na brzeg, gdzie przybiegła jej matka.

Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjanta, dziewczynka nie potrzebowała pomocy medycznej. Dziecko miało około 4 lat. Matka dziewczynki serdecznie podziękowała policjantowi za pomoc.

Powrót na górę strony