Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Sześć osób zatrzymanych za przywłaszczenie ponad 115 tys. złotych

Data publikacji 20.07.2018

Poznańscy policjanci zatrzymali sześć osób, podejrzanych o wyłudzenie ponad 115 tys. złotych. Przez okres dwóch lat dyrektorka przedszkola w porozumieniu z pracownikami przelewały pieniądze za usługi, których nie było oraz pobierały znacznie wyższe wynagrodzenie niż im przysługiwało. Pięć kobiet, które były zatrudnione w placówce oraz mężczyzna, który świadczył usługi serwisowe usłyszeli już zarzuty przywłaszczenia pieniędzy oraz poświadczenia nieprawdy. Teraz odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Od marca br. policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajęli się sprawą licznych przelewów bankowych, wykonanych na prywatne konta,  które według organów kontrolnych budziły wiele wątpliwości. Mundurowi we współpracy z pracownikami Wydziału Kontroli Urzędu Miasta Poznania ustalili, że osoby, które były zatrudnione w placówce oświatowej przez okres co najmniej dwóch lat działały niezgodnie z prawem.

17 i 18 lipca br. policjanci zatrzymali sześć osób - dyrektor przedszkola, jej zastępcę, księgową, płacową i kadrową oraz mężczyznę, który świadczył usługi serwisowe na rzecz placówki. Z ustaleń policjantów, wynikało, że panie otrzymywały dużo większe wynagrodzenia niż im przysługiwały, organizowały płatne szkolenia, które nigdy nie zostały przeprowadzone oraz fikcyjnie zakupiły liczny sprzęt elektroniczny i komputerowy, który miał służyć pracownikom placówki oraz ich wychowankom.  

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania i okolic w wieku od 30 do 60 lat. Łącznie usłyszeli ponad 240 zarzutów  za przywłaszczenie pieniędzy na kwotę ponad 115 tys. złotych. Grozi im za to kara do pięciu lat więzienia.

Ponadto policjanci zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Przeprowadzane są kolejne kontrole, a po ujawnieniu nowych nieprawidłowości mogą zakończyć się postawieniem kolejnych zarzutów w tej sprawie.  

Marta Mróz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.05 MB)

Powrót na górę strony