Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życzenia ministra Joachima Brudzińskiego z okazji Święta Policji

Data publikacji 20.07.2018

Życzenia dla policjantów i pracowników Policji od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z okazji Święta Policji.

Szanowni Państwo,

Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni Polskiej Policji, jesteście największą formacją w strukturach bezpieczeństwa naszego państwa, a służba w Policji to nie tylko ogromne wyzwanie i zobowiązanie, ale także poświęcenie i oddanie drugiemu człowiekowi.

Każdego dnia tysiące polskich funkcjonariuszy strzeże bezpieczeństwa naszych Rodaków, co wymaga od Was profesjonalizmu i odwagi. Dlatego wyrażam wdzięczność w imieniu wszystkich obywateli za Waszą postawę i zaangażowanie. Mam świadomość, że Wasza codzienna praca powinna być odpowiednio wynagradzana, dlatego rząd Premiera Mateusza Morawieckiego podjął szereg działań by poprawić sytuację w Policji. Pozytywną zmianą jest z pewnością Program Modernizacji Służb Mundurowych. To z niego w latach 2017-2020 trafi do Policji łącznie 6 mld zł.

Dzięki tym środkom podnieśliśmy uposażenia funkcjonariuszy i wynagrodzenia pracowników cywilnych. Pieniądze pochodzące z programu modernizacji to również możliwość wyposażenia Was w nowoczesny sprzęt oraz stworzenia nowoczesnej infrastruktury. Mamy świadomość, że lata zaniechań naszych poprzedników spowodowały, że nawet to nasze wsparcie jest jeszcze dalece niewystarczające, dlatego nie poprzestaniemy na tym i w miarę możliwości budżetu będziemy szukać dodatkowych środków. 

Dziękuję Wam za wierność i szacunek jakim darzycie mundur policyjny. Życzę Państwu zawsze bezpiecznej służby a Waszym rodzinom dziękuję za wsparcie, jakim Was codziennie obdarzają. Wszystkiego dobrego.

(MSWiA/ mw)

Powrót na górę strony