Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja przepompowni gazu

Data publikacji 12.04.2006

W nocy z 11 na 12 kwietnia 2006 roku wspólna akcja policji i celników zakończyła się zlikwidowaniem przepompowni gazu w Siedliskach w gminie Wojcieszków.

Sprawdzając uzyskane informacje operacyjne policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą razem z celnikami z Izby Celnej w Białej Podlaskiej poddali obserwacji stację LPG znajdującą się w miejscowości Siedliska. W trakcie obserwacji prowadzonej w nocy zauważyli, że na stacji znajdują się dwie osoby, które przenoszą butle z gazem o pojemności 11 kg do budynku gospodarczego, z którego dochodziły odgłosy pracy silnika elektrycznego. W tej sytuacji policjanci i celnicy weszli do tego budynku i stwierdzili, że przy pomocy pompy napędzanej silnikiem elektrycznym i wykonanej sposobem domowym instalacji, gaz z butli przetaczany jest do znajdującego się na terenie stacji zbiornika na gaz LPG.

Zatrzymano właścicielkę stacji, Łucję T. zam. w Wojcieszkowie oraz jej zięcia Stefana K. – mieszkańca gminy Wola Mysłowska. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do wyjaśnienia.

Zabezpieczono dokumentację stacji LPG, zdemontowano i zabezpieczono jako dowód rzeczowy instalację służącą do przepompowywania gazu z butli do zbiorników LPG. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa samochody: BMW i Skoda Fabia oraz pieniądze w kwocie 14.620 złotych i 100 dolarów.

Właścicielce stacji i pomagającemu jej mężczyźnie postawione zostaną zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób (art. 164 § 1 kodeksu karnego), za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Powrót na górę strony