Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puławy: Podziękowania dla funkcjonariuszy od rodziny zaginionego mężczyzny

Data publikacji 21.07.2018

Do komendy w Puławach wpłynęły podziękowania dla policjantów biorących udział w poszukiwaniach zaginionego 81-letniego mieszkańca Puław. Żona zaginionego dziękuje funkcjonariuszom za zaangażowanie i pomoc prowadzoną mimo trudnych warunków pogodowych. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie odnalezieniem zaginionego puławianina.

W ubiegłym tygodniu policjanci z puławskiej komendy poszukiwali zaginionego 81-letniego mieszkańca Puław. Informację o jego zaginięciu dyżurny komendy otrzymał w piątek wieczorem. Mężczyzna wyszedł z domu, nie informując nikogo gdzie się udaje, nie powrócił ani też nie nawiązał kontaktu z rodziną. Największym problemem było to, że zaginiony jest osobą bardzo chorą, niezdolną do samodzielnego funkcjonowania.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, ogłoszony został alarm. Sprawdzany był teren miasta, kompleksy leśne. Przeglądano monitoring miejski, rozpytywano kierowców autobusów MZK i taksówkarzy. Użyto również psa służbowego. Ze względu na trudne warunki pogodowe, padający deszcz i mgłę rozszerzono poszukiwania i zaangażowano inne służby, m.in. członków Ochotniczej Straży Pożarnej we Włostowicach.

Policjanci kierujący akcją poszukiwawczą podzielili teren na sektory. Przystąpiono do jeszcze bardziej szczegółowych poszukiwań. Jak się okazało, obrana strategia okazała się słuszna. Przeczesując zalesiony teren, w rejonie osiedla Włostowice został odnaleziony poszukiwany 81-latek. Mężczyzna był osłabiony i wyziębnięty, ale nic mu się nie stało. Trafił do szpitala na badania.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Puławach wpłynęły podziękowania od rodziny zaginionego. Słowa uznania i podziękowania skierowano do funkcjonariuszy, którzy mimo trudnych warunków atmosferycznych, stale padającego deszczu nie ustali w poszukiwaniach, dzięki czemu zakończyły się one szczęśliwie.  

E.R.K.

Powrót na górę strony