Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie namierzył sprawcę kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia – zatrzymany okazał się być poszukiwanym

Data publikacji 21.07.2018

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby namierzył poszukiwanego sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna spowodował kolizję na ulicy Skrajnej w Legnicy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Spostrzegawczość i doświadczenie zawodowe policjanta legnickiej drogówki skutkowało zatrzymaniem sprawcy w zaledwie kilka godzin po tym jak spowodował stłuczkę z innym pojazdem. Ponadto uciekinier okazał się być osobą poszukiwaną. Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, nie miał też prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w Legnicy na ulicy Skrajnej, gdzie kierujący pojazdem osobowym spowodował kolizję z innym autem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Około godziny 21.00 funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na stojący między polami, w miejscowości Psary, rozbity pojazd marki Skoda i osobę, która się przy nim znajdowała.

Policjant od razu zorientował się, że pojazd mógł zostać skradziony lub uczestniczyć w zdarzeniu drogowym, a sprawca w pośpiechu próbuje zatrzeć ślady. Funkcjonariusz poinformował patrol będący w służbie o swoich podejrzeniach i obserwując poczynania kierowcy, czekał na przyjazd policjantów. 

Kiedy powiadomieni funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna na ich widok zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W rozmowie z 37-latkiem policjanci ustalił, że jest on sprawcą kolizji drogowej z ulicy Skrajnej, a odjechał z miejsca zdarzenia, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponadto funkcjonariusze po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach ustalili, że jest osobą poszukiwaną. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony