Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni także po służbie

Data publikacji 22.07.2018

Wrocławski policjant po służbie namierzył miejsce, gdzie mogło dochodzić do handlu środkami odurzającymi. Z kolei dwaj pabianiccy policjanci pionu kryminalnego, wracając do domu po służbie, zatrzymali w centrum Pabianic pijanego kierowcę. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Będący po służbie policjant z wrocławskiej komendy miejskiej namierzył miejsce, w którym mogło dochodzić do handlu środkami odurzającymi. Informacje niezwłocznie przekazał innym funkcjonariuszom będącym w służbie. Zdarzenie miało miejsce w jednym z hoteli na terenie dzielnicy Psie Pole.

Policjanci od razu zajęli się sprawą i wspólnie obserwowali hotel. Ustalili osobę, która może być odpowiedzialna za ten proceder. Mężczyzna poruszał się pojazdem z miejskiej wypożyczalni. Policjanci postanowili skontrolować kierującego i samochód. Podczas kontroli ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem i zatrzymali kierowcę.

Następnie funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu weszli do jednego z pokoi obserwowanego hotelu. Osoby znajdujące się w środku zaczęły wyrzucać coś przez okno. Przed hotelem stali jednak inni policjanci, którzy zauważyli narkotyki i odpowiednio je zabezpieczyli. Funkcjonariusze zatrzymali 23-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę.

Para dołączyła do zatrzymanego wcześniej mężczyzny. W pokoju hotelowym ujawniono ponad 200 gramów różnych substancji. Policyjny tester wskazał, że część z nich, to środek o nazwie katynon. Wszystkie substancje trafiły obecnie do szczegółowej ekspertyzy.

W tej sprawie zarzut usłyszał już mężczyzna, który jest odpowiedzialny za ten przestępczy proceder. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w związku z wprowadzaniem do obrotu szkodliwych substancji. O jego dalszym losie oraz pozostałych zatrzymanych osób zdecyduje teraz sąd. Grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

***

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo.

Tym razem dwaj policjanci pionu kryminalnego zatrzymali pijanego kierowcę. W piątek 20 lipca br. po godz.16.00 wracali po służbie prywatnym samochodem do domu. W tym czasie przez centrum Pabianic środkiem torowiska jechała alfa romeo. Kierujący na przejściu dla pieszych wyprzedził ich pojazd, po czym gwałtownie zajechał im drogę. Policjanci przypuszczając, że siedzący za kierownicą mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu, postanowili go zatrzymać.

Jeden z funkcjonariuszy okazał legitymację i nakazał kierowcy zjechać na pobocze. Ten posłuchał. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Wezwali na pomoc patrol ruchu drogowego.  35-letni mieszkaniec gminy Dobroń trafił na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

(KWP we Wrocławiu, KWP w Łodzi / ig)

Powrót na górę strony