Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci na szlaku rowerowej pielgrzymki

Data publikacji 22.07.2018

Policjanci z lubelskiego garnizonu od piątku przemierzają rowerami trasę na Jasną Górę. Pomimo zmieniającej się pogody i zmęczenia pątnicy pokonują kilometry, by czwartego dnia dojechać do celu. W Częstochowie wezmą udział we mszy św. z okazji Święta Policji.

VI  pielgrzymka Rowerowa Policjantów na Jasną Górę wyruszyła w piątek. Wcześniej funkcjonariusze wzięli udział we mszy świętej odprawionej w lubelskiej archikatedrze. Nad grupą 45 pielgrzymów – policjantów, pracowników i ich rodzin czuwa kapelan lubelskiej policji ks. Bogdan Zagórski.

Jak relacjonują uczestnicy pielgrzymki, nie jest to łatwa wyprawa. Aura nie była dla nas łaskawa, po przejechaniu 50 km deszcz przypomniał, że nadal funkcjonujemy w klimacie umiarkowanym i schłodził nas intensywnymi opadami, zganiając wszystkie grupy z trasy w podcienie przydrożnych lip. Druga część trasy przebiegła nie tylko w upalnym słońcu, ale także w mocnym tempie na finalnych kilometrach tego etapu, którego co poniektórzy pozazdrościli zawodowcom z „Tour de France”. Bałtów osiągnęliśmy godzinę przed planowanym czasem.

Nic jednak nie skradło uczestnikom zwykłej radości wspólnego przeżywania tego, co stanowi esencję podróży, ekscytacji w poznawaniu nowego, oczekiwania na to, co kryje się za każdym kolejnym zakrętem.

Uczestnicy pielgrzymki na Jasnej Górze wezmą udział we mszy św. z okazji Święta Policji.

K.K.

Powrót na górę strony